Cestou zimy – Zimný kurz

Päť dní. Vonku a iba s tým, čo si nesieš na chrbte, s tým, čo si nesieš v sebe. Život bez nánosov civilizácie.

03/02/2024—07/02/2024
Veľká Fatra - putovná časť kurzu + pri BA - ochutnávka
Vek 18+, cena 100-120 €

Zimný kurz sa skladá z 3 častí.

Nie je to kurz prežitia. Napriek tomu si zažiješ mráz až na kosť. Overíš si, že telo sa so zimou vysporiada po svojom. A možno tak ako my odhalíš svojské čaro zimy. Cez skrehnuté prsty, studené nohy či zmrznutý spacák 😉

Zisti viac
 

❄ Čo ťa čaká?

Nie je to kurz prežitia. Napriek tomu si zažiješ mráz až na kosť. Overíš si, že telo sa so zimou vysporiada po svojom. A možno tak ako my odhalíš svojské čaro zimy. Cez skrehnuté prsty, studené nohy či zmrznutý spacák 😉

Naučíme ťa, ako fungovať v zimných podmienkach, no nezostaneme len pri tom. Cestou Zimy je zážitkový kurz. V tichej zimnej krajine ti tak dáme priestor zamyslieť sa nad svojimi hodnotami.

❄ Ako to bude prebiehať?

Prípravná časť – hoci samotný kurz začne až vo februári, jeho súčasťou je aj cca dvojmesačná prípravná fáza, ktorá začne už v novembri. Dáme ti niekoľko individuálnych aj skupinových výziev, ktoré ťa lepšie pripravia na to, čo príde na kurze. Bude len na tebe ako sa ich zhostíš.

Víkendová ochutnávka – po príprave sa ešte v januári pred samotným putovaním stretneme na ochutnávkovom víkende, kde si vyskúšame výbavu. Vysvetlíme si, čo pribaliť a čo naopak nechať doma. Prespíme vonku s možnosťou ‚záchrany‘ – rýchleho návratu do tepla. Zároveň trocha spoznáme ľudí, s ktorými budeme prežívať krásne, aj ťažšie chvíle tohto zimného dobrodružstva.

Putovná časť – vydáš sa s batohom na chrbte v skupine podobne naladených ľudí na putovanie zimnou krajinou. Spávať budeš v stane pod zimnou hviezdnou oblohou, naučíš sa pohybovať na snežniciach a fungovať v mínusových teplotách. Dostaneš možnosť zamyslieť sa nad svojimi hodnotami a môže sa stať, že tvoj život sa potom zmení.

Všetky tri časti sú plnohodnotnou súčasťou kurzu, preto si vyčleň svoj čas v kalendári na každú. Bude to stáť za to 🙂

Komunikovať budeme cez e-mail (asi raz týždenne okrem vianočných sviatkov – budeme potrebovať, aby si mal/a v tomto čase prístup k e-mailom).

❄ Čo budeš potrebovať?

Okrem primeranej kondičky, veku aspoň 18 rokov a poctivej prípravy budeš potrebovať aj veci, vďaka ktorým zvládneš zimu. Neboj, to zvládneš. Trpieť ťa nenecháme a napriek zime a snehu sa budeme aj baviť 🙂 Zoznam vecí, ktoré na Zimný kurz treba nájdeš na webe kurzu. Vieme, že zohnať výbavu nie je ľahké, a preto odporúčame skúsiť si požičať od kamarátov, želať si od ježiška alebo sa ozvať nám – niektoré veci vieme požičať. Na kurze fungujeme v malých skupinkách, takže veci ako stan, jedlo či náradie si budete môcť v rámci nich rozdeliť.

Všetky ďalšie informácie o kurze nájdeš na webe Zimného kurzu. V prípade otázok sa neváhaj ozvať na info.zimnykurz@plusko.net alebo volať Freshovi +421 915 845 455.

Detaily akcie

 • Kedy: 03/02/2024—07/02/2024
 • Termín na prihlásenie: 12/11/2023
 • Kde: Veľká Fatra – putovná časť kurzu + pri BA – ochutnávka
 • Pre koho: 18+ rokov
 • Za koľko: 100-120 €
 1. Prípravná časť – od novembra
 2. Víkendová ochutnávka – 20.-21.1.2024
 3. Putovná časť – 3.-7.2.2024

Poplatok za kurz:

 • ak sa prihlásiš do 31.10.2023, cena kurzu je 100€
 • ak sa prihlásiš od 1.11. do 12.11.2023 cena za kurz je 120€

V cene kurzu je zapožičanie snežníc, doprava a nákup materiálu potrebného pre kurz a prenájom núdzovej lokality. Inštruktori, ktorí ťa budú kurzom sprevádzať, sú ako všetci v Plusku dobrovoľníci. Kurz je neziskový a poplatok nám pokrýva náklady.

 

Ak sa chceš prihlásiť

 1. Do 12.11.2023 vyplň prihlášku s informáciami o sebe (link nižšie). Zaplať zálohu (inštrukcie v prihláške).
 2. Počkaj si na potvrdenie účasti – v prípade, že bude po ukončení prihlasovania viac prihlásených záujemcov ako miest na kurze, vyberieme finálnu skupinu a dáme ti vedieť.

Predtým ako sa prihlásiš, pozri si naše storno podmienky.

Ak je cena pre teba jedinou prekážkou v prihlásení, môžeš požiadať Plusko o dotáciu. Postupuj podľa týchto inštrukcií

Storno podmienky

Odoslaním prihlášky potvrdzuješ súhlas s nasledovnými storno podmienkami: