Herník Prílohy z Herníka na stiahnutie

Herník – zážitkové hry je knižka plná farieb, zábavy, zamyslenia a skúseností. Obsahuje 43 zážitkových hrier, ktoré možno využiť na kurzoch, akciách, táboroch či pracovných teambuildingoch. Autormi hier (a príloh) sú inštruktori Pluska.

Herník je pre všetkých nadšencov, ktorí pracujú s ľuďmi a využívajú zážitkovou pedagogikou – od učiteľov a lektorov, cez personalistov až po skautských vedúcich alebo teambuildingové spoločnosti. Hry, ktoré v ňom nájdete boli vymyslené, realizované a adaptované na zážitkových akciách, ktoré organizuje MO Plusko. Sú veľmi rôznorodé – krátke, jednoduché aj mnohodinové komplexné programy. Okrem hier v tejto knižke nájdete aj niekoľko krátkych textov. Tie vám pomôžu zorientovať sa v tom, na čo všetko sa dajú hry využiť a na čo si pri uvádzaní hier dať pozor ako aj to, ako sa hra môže stať prostriedkom vzdelávania.

Náš Herník sa vďaka spolupráci v oblasti zážitkovej pedagogiky v Českej republike stal 7. dielom Edice Gymnasion, ktorá dopĺňa témy časopisu o zážitkovej pedagogike Gymnasion a venuje sa výskumu, teoretickým a metodickým podkladom rozvíjajúcim zážitkovú pedagogiku, jej osobnostiam a výskumom. Ďalšie zaujímavé publikácie z Edice Gymnasion nájdete tu.

 

Tu nájdete prílohy, ktoré sa nezmestili do knižky

 

Strana Názov hry Príloha
58. Butterfly effect Stiahnuť
62. Hackerská krížovka Stiahnuť
76. Hra na kvíz, kvíz na hru Stiahnuť
94. Mladý podnikateľ roka Stiahnuť
112. Operácia statočné srdce Stiahnuť
120. Outdoor škola varenia Stiahnuť
124. Predispozície Stiahnuť
158. Smetiari Stiahnuť
168. Súd Stiahnuť
186. Tanečkocup Stiahnuť

Ešte nemáš Herník? Napíš nám na facebooku alebo našej milej office manažérke na info@plusko.net a my ti pošleme všetky podrobnosti. Cena herníka je 14€

Chcem herník!

Povedali o nás

Je to hravé, je to mladé, je to dobrovolné, je to zajímavé, je to strhující, je to orientováno na mladých, je to v přírodě, je to zážitek, je to plné různorodých mladých lidí, je to plné jedinečných projektů, je to plné témat ze současnosti…Je to Plusko!

Plusko přirozeně během let vytvořilo celou řadu svých vlastních her. Jako správná otevřená tvůrčí dílna, když mohla, vytvořila nový program. Musím s uznáním sdělit, že některé hry mne mile překvapily svou originalitou. V knize jich najdete celou řadu. Sympatický je i maximálně praktický formát a způsob popisu her. Přesto, že žijeme v době „Šoku z médií, šoku z prosperity, šoku z našich politiků…“, je tu organizace, která dobrovolnicky, systematicky a tolerantně, pěstuje rostlinku, která je mému srdci nejbližší. Vzácný druh výchovy a tou je zážitková pedagogika. Nejen proto vám držím palce.”

MGR. Radek Hanuš, Ph.D.

Instruktor Prázdninové školy Lipnice od podzimu 1991 Propagátor kurzů a Hnutí GO! na středních školách v ČR a SR