Cestou zimy – Zimný kurz

Osem dní. Vonku a iba s tým, čo si nesieš na chrbte, s tým, čo si nesieš v sebe. Život bez nánosov civilizácie.

05/02/2022—12/02/2022
Veľká Fatra
Vek 18+, cena 140 alebo 160 €

Nie je to kurz prežitia. Napriek tomu si zažiješ mráz až na kosť. Overíš si, že telo sa so zimou vysporiada po svojom. A možno tak ako my odhalíš svojské čaro zimy. Cez skrehnuté prsty, studené nohy či zmrznutý spacák 😉

Zisti viac
 

❄ Čo ťa čaká?

Nie je to kurz prežitia. Napriek tomu si zažiješ mráz až na kosť. Naučíme ťa, ako fungovať v zimných podmienkach, no nezostaneme len pri tom. Cestou Zimy je zážitkový kurz. V tichej zimnej krajine ti tak dáme priestor zamyslieť sa nad svojimi hodnotami.

❄ Ako to bude prebiehať?

Tento kurz sa skladá z 3 častí: veľmi dôležitej prípravnej časti, putovnej časti a pobytovej časti. Hoci samotný kurz začne až vo februári, jeho súčasťou je aj cca dvojmesačná prípravná fáza, ktorá začne už v novembri. Dáme ti niekoľko individuálnych aj skupinových výziev, ktoré ťa lepšie pripravia na to, čo príde na kurze. Bude len na tebe ako sa ich zhostíš. Po príprave sa vydáš s batohom na chrbte v skupine podobne naladených ľudí na putovanie zimnou krajinou. Spávať budeš v stane pod zimnou hviezdnou oblohou, naučíš sa pohybovať na snežniciach a fungovať v mínusových teplotách. Na putovanie plynule nadviaže časť pobytová – počas dňa sa už nebudeme presúvať, v noci spíme v stanoch na jednom mieste a zabezpečíme aj teplú stravu 🙂 Tieto dni si čo najviac denného svetla vychutnáme aktivitami vonku pri teplotách, ktoré majú pred číslom znak mínus.

❄ Čo budeš potrebovať?

Okrem primeranej kondičky, veku aspoň 18 rokov a poctivej prípravy budeš potrebovať aj veci, vďaka ktorým zvládneš zimu. Neboj, to zvládneš. Trpieť ťa nenecháme a napriek zime a snehu sa budeme aj baviť 🙂 Zoznam vecí, ktoré na Zimný kurz treba nájdeš na webe kurzu. Vieme, že zohnať výbavu nie je ľahké, a preto odporúčame skúsiť si požičať od kamarátov, želať si od ježiška alebo sa ozvať nám – niektoré veci vieme požičať. Na kurze fungujeme v malých skupinkách, takže veci ako stan, jedlo či náradie si budete môcť v rámci nich rozdeliť.

Všetky ďalšie informácie o kurze nájdeš na webe Zimného kurzu. V prípade otázok sa neváhaj ozvať na info.zimnykurz@plusko.net alebo volať +421 915 845 455.

Detaily akcie

  • Kedy: 05/02/2022—12/02/2022
  • Termín na prihlásenie: 31/10/2021
  • Kde: Veľká Fatra
  • Pre koho: 18+ rokov
  • Za koľko: 140 alebo 160 €

Cena kurzu: 

Ak sa prihlásiš do 31.10.2021, cena za kurz je 140 €
Ak sa prihlásiš od 1.11. do 20.11.2021, cena za kurz je 160 €

Ak sa chceš prihlásiť:

  1. Do 20.11.2021 vyplň prihlášku s informáciami o sebe
  2. Zaplať zálohu (inštrukcie v prihláške)
  3. Počkaj si na potvrdenie účasti – v prípade, že bude po ukončení prihlasovania viac prihlásených záujemcov ako miest na kurze, vyberieme finálnu skupinku a dáme ti vedieť

Počasie a covid-19

Budeme dodržiavať aktuálne nariadenia (OTP), takže si vypýtame k nahliadnutiu očkovací certifikát, test alebo potvrdenie o prekonanom covide. V prípade, že sa kurz kvôli nariadeniu vlády SR, resp. hygienického úradu nebude môcť uskutočniť, vrátime ti plnú sumu.

Stav snehových podmienok a počasie samotné budeme intenzívne sledovať najmä 2 týždne pred kurzom. Pri nedostatku snehu a hlavne pri teplotách nad bodom mrazu nebudeme môcť pobytovú časť zrealizovať. Máme pre tento prípad pripravený záložný variant v podobe skrátenia kurzu len na putovnú časť, takže si sneh užijeme určite aspoň v kopcoch. Samozrejme tomu prispôsobíme aj naše vybavenie a cenu akcie, ktorá bude výrazne nižšia.

Predtým ako sa prihlásiš, pozri si naše storno podmienky.

Ak je cena pre teba jedinou prekážkou v prihlásení, môžeš požiadať Plusko o dotáciu. Postupuj podľa týchto inštrukcií

Storno podmienky

Odoslaním prihlášky potvrdzuješ súhlas s nasledovnými storno podmienkami: