Školenie inštruktorov

Toto 3-dielne školenie ti pomôže objaviť tajomstvá našej kuchyne, rozšíriť si obzory, investovať energiu zmysluplne a popritom sa baviť a získavať zručnosti, ktoré v živote využiješ na každom kroku.

17/11/2021—21/11/2021
Chalúpka - Vrbovce, časť Chodúri (SK)
Vek 16+, cena 300 alebo 330 €

Otvárame prihlasovanie na 18. ročník školenia inštruktorov zážitkovej pedagogiky! Školenie, ktoré sa skladá z 3 častí je akreditované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu a na jeho konci dostanú úspešní absolventi certifikát. Naučíme ťa tvoriť zážitkový program od A po Z. Nečakaj ale iba sedenie pri kávičke a flipcharte. Okrem teórie sme pre ukážku zaradili aj mnohé hry. Program bude teda pestrý a vyvážený aj po pohybovej stránke.

Zisti viac
 

Nižšieuvedené informácie sú len čiastkové, kompletné informácie o školení i odkaz na prihlášku sú uvedené na webstránke školenia.

Čo znamená byť inštruktorom/inštruktorkou Pluska? 

Ako inštruktor/ka sa budeš podieľať na organizácii outdoorových zážitkových akcií, ktoré ťa budú baviť – adaptačných kurzoch, akciách s lezením, medzinárodných tréningoch… alebo takých, ktoré si sám/sama vymyslíš (pokiaľ budú v súlade s hodnotami Pluska). Môžeš sa tiež podieľať na chode organizácie, rozhodovať o nej a určovať jej smerovanie. To všetko ako dobrovoľník, s podporou veľkej skupiny inštruktorov a v intenzite, akú si sám/sama zvolíš. Každou ďalšou akciou získaš nové skúsenosti a zručnosti potrebné v každodennom pracovnom či osobnom živote.

Čo sa naučíš na plusáckom školení?

Naučíme ťa tvoriť zážitkový program od A po Z, a to nielen teóriou, ale aj zažívaním si aktivít na vlastnej koži a skúšaním si nadobudnutých poznatkov v bezpečnom prostredí.  Naučíš sa napríklad: tvoriť program po dramaturgickej stránke, tvoriť ciele celej akcie a jednotlivých aktivít (aby program dával zmysel), pracovať so skupinovou dynamikou, s fázami hry či motiváciou, ako vytvoriť novú hru, aké riziká môžu na akcii nastať, ako využívať review či podávať a prijímať osobnú spätnú väzbu či ako fungovať v tíme a veeeľa iného, a to všetko cez zážitky.

Čo môžeš očakávať?

Školenie pozostáva z 3 častí. V prvej časti školenia si na vlastnej koži vyskúšaš, ako vyzerá ukážková zážitková akcia, ktorá bude väčšinu času prebiehať vonku. Zažívanie aktivít pretkáme interaktívnymi prednáškami s teóriou, ktorú na zážitky ihneď napojíme. Na druhej časti sa môžeš tešiť na viac teórie, ktorá ti v spojení s prežitkom z prvej časti poskytne komplexný vhľad do zážitkovej pedagogiky a tvorby aktivít. Medzi 2. a 3. časťou bude veľmi dôležitá tvoja príprava. Budeš súčasťou tímu účastníkov školenia, ktorý bude spolupracovať na tvorbe cvičnej zážitkovej akcie so všetkým, čo k nej patrí. Na tretej časti si tak v bezpečnom prostredí prakticky vyskúšaš všetko, čo si sa naučil/a na predošlých dvoch.

Čo očakávame my od teba? 

Že máš chuť realizovať akcie pre ľudí, že chceš pôsobiť ako dobrovoľník/dobrovoľníčka, no najmä, že máš záujem naučiť sa nové veci o zážitkovej pedagogike, že sa chceš školeniu venovať naplno vo všetkých fázach a že máš chuť sa rozvíjať.

Minimálna veková hranica je 16 rokov, no nezáleží, či máš 16, či viac, dôležité je zapálenie pre vec 🙂

Detaily akcie

  • Kedy: 17/11/2021—21/11/2021
  • Termín na prihlásenie: 01/09/2021
  • Kde: Chalúpka – Vrbovce, časť Chodúri (SK)
  • Pre koho: 16+ rokov
  • Za koľko: 300 alebo 330 €

Školenie inštruktorov má tri časti a tvoja účasť je dôležitá na všetkých troch. Preto si rezervuj tieto termíny:

  1. časť: 17.-21.11.2021
  2. časť: 19.-23.1.2022
  3. časť: 13.-17.4.2022

Cena školenia:

  • Pri prihlásení do 1.9.2021 je cena 300 €
  • Pri prihlásení do 19.9.2021 je cena 330 €

COVID-19:

V prípade, že sa sa ktorákoľvek časť školenia kvôli nariadeniu vlády SR, resp. hygienického úradu nebude môcť uskutočniť, budeme sa snažiť nájsť vhodný náhradný termín. Ak sa nám to nepodarí, vrátime ti plnú zálohu.

Otázky smeruj, prosím, na našu mailovú adresu skolenie-instruktorov@plusko.net

Predtým ako sa prihlásiš, pozri si naše storno podmienky.

Ak je cena pre teba jedinou prekážkou v prihlásení, môžeš požiadať Plusko o dotáciu. Postupuj podľa týchto inštrukcií

Storno podmienky

Odoslaním prihlášky potvrdzuješ súhlas s nasledovnými storno podmienkami: