Plusko má po roku nové vedenie!


28.03.2026
 

V sobotu 28. marca 2026 sa naša rodina inštruktorov stretla v Bratislave, aby sme zvolili tých, ktorí prevezmú kormidlo pre nasledujúce obdobie. S radosťou vám oznamujeme, že Plusko má úspešne zvolených 5 členov predsedníctva a 2 členky kontrolnej komisie.

Nová posádka na palube

Do kresla predsedu po neuveriteľných 20-tich rokoch opäť zasadá dobre známa tvár, Kuko (Juraj Valčák)! Povedie organizáciu s novou energiou a s fantastickým tímom po svojom boku. Do predsedníctva Pluska boli s ním zvolení Jaja (Janka Jediná), Katka (Katarína Hájeková) ako podpredsedníčka, Kamča (Kamila Zámečníková) a Kubo (Jakub Jediný).

Na činnosť (a občasnú tvorivú nečinnosť) nového tímu bude bedlivo dohliadať kontrolná komisia: Buchta (Barbora Jediná) a Alica (Alica Michalková).

Sám Kuko po voľbách poslal komunite milý odkaz:

Ako funguje vedenie v Plusku?

Transparentnosť, rovnosť a demokracia sú pilierom Pluska už od nášho vzniku v roku 2002. U nás má hlas každého inštruktora rovnakú váhu:

Prečo to robíme?

Každá zmena vo vedení nám pripomína, prečo unavení po nociach pripravujeme hry a prečo dobrovoľne prekonávame hranice svojej komfortnej zóny. Naším poslaním zostáva rozvíjať potenciál mladých ľudí prostredníctvom zážitkovej pedagogiky. Chceme budovať zdravé sebavedomie detí, mladých ľudí aj dospelých, učiť ich tolerancii a prehlbovať pozitívny vzťah k prírode a nekonzumnému spôsobu života.

Novému tímu držíme palce a tešíme sa na všetko, čo nám rok 2026 prinesie! Spoločne tvoríme priestor, kde sa hravosť spája s hlbokým osobným rozvojom.