...o zážitok viac
Sme partia mladých ľudí, dobrovoľníkov, ktorých baví prinášať nové zážitky do života.
Organizujeme skvelé akcie pre mladých od 16 rokov vyššie.

Kto sú ľudia v organizácii?

Plusko tvoria predovšetkým dobrovoľníci a od 1. februára 2011 aj 2 zamestnankyne. Väčšinu akcii však pripravujú dobrovoľníci/nadšenci, ktorí svoju prácu robia ako hobby a v rámci svojho voľného času. Všetci prešli intenzívnym trojdielnym školením a tým sa stali našimi inštruktormi.

Aké aktivity sa robia na zážitkových akciách?

Na celý deň je pripravený atraktívny program plný zážitkových aktivít a hier namiešaných z pohybu, tvorivosti, stratégie, zamyslenia a hlavne zábavy. Prinesie Ti to možnosť naučiť sa spolupracovať v tíme, spoznávať prírodu, ľudí i seba a zamyslieť sa nad svojim pohľadom na svet. Večery nám spríjemňujú oheň a hudba. To všetko je prepletené príbehmi a skvelými ľuďmi.

Odkiaľ získavate finančné zdroje na vašu činnosť?

Sme nezisková organizácia, takže naše aktivity sú financované inak ako zo zisku. Sčasti sú to účastnícke poplatky na jednotlivých akciách a tiež využívame fundraising a veľké množstvo teraz tvoria aj príspevky z 2%

Môžem prispieť na Vašu činnosť vrámci 2%?

Áno, naša organizácia je registrovaná ako príjemca 2%. Všetky potrebné informácie nájdete na webstránke 2percenta.plusko.net alebo vám ich radi osobne poskytneme v kancelárii.

Ak mám viac ako 26 rokov, môžem sa zúčastniť vašich akcií?

Naše aktivity sú primárne pre mládež do 26 rokov, ale vek je najmä vecou psychiky :), preto vieme urobiť aj výnimky z tohto pravidla.

Má vaša organizácia náboženské alebo podobné zameranie?

Nie, naša organizácia nie je založená na nijakom náboženstve. Sme však samozrejme otvorení všetkým aktívnym mladým ľuďom bez ohľadu na ich vieru, svetonázor, rasu, atď.

Kto sú a ako sú pripravení vedúci zážitkových akcií?

Akcie vedú naši vyškolení inštruktori, ktorí boli predtým tiež účastníkmi na našich akciách. Počas roka organizujeme intenzívne trojdielne školenie (november, február, apríl) akreditované ministerstvom školstva, kde školíme budúcich inštruktorov na prácu s mládežou. Po ukončení školenia získavajú certifikát a stávajú sa inštruktormi zážitkovej pedagogiky.

Ako je možné, že cena vašich akcií je oveľa nižšia ako v iných CK?

V prvom rade nie sme cestovná kancelária, ale nezisková organizácia. Cena je naozaj nižšia, ale to v žiadnom prípade neznamená nižšia kvalita akcií. Snažíme sa cenu akcií prispôsobit možnostiam mladých ľudí a zahrňuje vždy len skutočné náklady, nie zisk. Naši inštruktori sú dobrovoľníkmi, a preto im neplatíte mzdu.

Čo ak chcem ísť na vašu akciu, ale účastnícky poplatok je pre mňa privysoký?

Ak sú peniaze jedinou prekážkou, ktorá ťa delí od našej akcie, radi ti vyjdeme v ústrety. Môžeš požiadať o dotáciu na svoj účastnícky poplatok na ktorúkoľvek našu akciu. Choď na stránku dotacia.plusko.net, pošli nám odpovede na uvedené otázky a zodpovedná osoba z realizačného tímu akcie sa s Tebou spojí.

Oplatí sa mi zúčastniť integračnej akcie?

Určite áno. Stretávajú sa tu mladí ľudia s postihnutím i bez neho. Ak nemáš hendikep, je to možnosť získať pohľad na život aj z inej strany. A ak máš hendikep, stretneš otvorených ľudí a môžeš sa podeliť o svoj pohľad na svet. V každom prípade je to jedinečná zážitková akcia pre všetkých. Viac info nájdeš na chlaba.plusko.net

Mohol by som byť platený inštruktor v nejakom vašom tábore?

Naši inštruktori sú dobrovoľníkmi (čiže nedostávajú žiaden plat), ktorí absolvovali naše intenzívne trojdielne školenie inštruktorov zážitkovej pedagogiky. Jediný spôsob ako sa stať našim inštruktorom je zúčastniť sa na našich akciách a pozitívne zaujať inštruktorov na akcii. Tí následne môžu zaujímavých ľudí navrhnúť na školenie inštruktorov.